Loading...
Warunki pracy

Jakie wkładki do butów roboczych nadają się najlepiej, by poprawić wygodę chodzenia

Amortyzujące wkładki do butów

Jakie wkładki do butów roboczych nadają się najlepiej, by poprawić wygodę chodzenia

Na każdym placu budowy jedną z najważniejszych rzeczy jest komfort poruszania się. Odpowiednie obuwie robocze może nam w ogromnych stopniu przyspieszyć pracę. W końcu szczęśliwy pracownik to efektywniejszy pracownik. Buty robocze to nie tylko wygoda, to także większe bezpieczeństwo użytkownika. W poniższym artykule skupimy się na rzeczy, która zwiększa i uwydatnia właściwości buta. Przedmiotem tym są wkładki do butów. Jak wiele jest rodzajów wkładek do butów? Dla jakich osób przeznaczony jest dany model? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo poniżej.

Funkcje wkładek do butów

Właściwości wkładek do butów różnią się od siebie w zależności od wykonywanej pracy. Dzięki nim jesteśmy w stanie maksymalnie dopasować stopę do buta bądź poprawić stan absorpcji energii w pięcie. Jednym z ważniejszych zadań jest izolacja termiczna poprawiająca poziom komfortu cieplnego w butach. Spośród wielu funkcji wkładek do butów możemy wyróżnić jeszcze wkładki, które zapobiegają wydzielaniu się nieprzyjemnych zapachów z buta oraz co za tym idzie, poprawiające proces oddychania stopy.

Wkładki filcowe

Wkładki filcowe są najpopularniejszymi wkładkami na rynku. Stworzone są z filcu, którego główną funkcją jest ochrona stopy przed odparzeniami oraz wchłanianie potu. Dzięki temu przedmiotowi jesteśmy w stanie zmniejszyć uczucie zmęczenia stopy. Świetnie nadają się do wykorzystania ich w butach roboczych. Istnieje możliwość przycięcia ich samemu, by jak najlepiej dopasować je do wnętrza buta.

Wkładki antybakteryjne

Wkładki antybakteryjne są najlepszą metodą, która niweluje nieprzyjemny zapach wydostający się z wnętrza buta. Dzięki zastosowanym w nich środkom grzybobójczym i antybakteryjnym chronią one stopy przed grzybami i bakteriami.

Wkładki polietylenowe

Jest to rodzaj wkładek, które wprost perfekcyjnie sprawdzają się w okresie letnim. Kiedy używamy wkładek polietylenowych, możemy w ogromnym stopniu ograniczyć potliwość stopy. Jest to możliwe za sprawa mikro szczeliny znajdującej się między butem a stopą pozwalającej na odpowiednią wentylację stopy. Wkładka polietylenowa charakteryzuje się dużą wygodą użytkowania, gdyż materiał wykonania jest na tyle delikatny, że nie powoduje on uczucia dyskomfortu. Wkładki te są perforowane.

Wkładki termoizolacyjne

Wkładki termoizolacyjne, aby poprawnie pełniły swoją rolę, stworzone są z kilku warstw. Warstwy termoizolacyjnej oraz z filcowej. Takie rozwiązanie sprawią, że poprawia się nasz komfort chodzenia. Poprawia się także stopień izolacji termicznej. Podsumowując, wkładki termoizolacyjne idealnie nadają się do robót wykonywanych zimą, gdyż pomagają one utrzymać ciepło w środku buta.

Wkładki żelowe

Wkładek żelowych używa się, aby w jak największym stopniu zniwelować wstrząsy. Są niesamowicie wygodne, a ich żelowe wykonanie sprawia, że komfort chodzenia poprawia się nawet kilkukrotnie. Niektóre wkładki tego typu posiadają funkcję antybakteryjną. Są miłe i miękkie.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *